Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Denizli tarımı hibe destekleriyle güçleniyor

Dünya 18.07.2023 - 13:53, Güncelleme: 18.07.2023 - 13:53 802+ kez okundu.
 

Denizli tarımı hibe destekleriyle güçleniyor

Denizli'de 50 milyon 875 bin 071 TL tutarındaki projenin destekleme çerçevesine alındığını, proje ile çiftçilere 25 milyon 437 bin 535 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtildi.
Denizli'de 50 milyon 875 bin 071 TL tutarındaki projenin destekleme çerçevesine alındığını, proje ile çiftçilere 25 milyon 437 bin 535 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtildi. Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2022-2023 Başvuru Dönemi hibe sözleşmeleri imzalanmaya devam ediyor. Kırsal Kalkınma Destekleri çerçevesinde Denizli’de toplam 870 adet proje başvurusu yapıldı. İl Proje Değerlendirme Komisyonu’nca yapılan değerlendirme sonucunda 1.142 adet proje Tarım ve Orman Bakanlığı’na sunuldu ve 157 adet proje Bakanlık Merkez Değerlendirme Komisyonu’nca asil olarak değerlendirilerek İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Hibe Sözleşmesi imzalamaya davet edildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, imza töreninde yaptığı konuşmada, projelerin hayırlı olmasını diledi ve Bakanlığın tarımsal üretim, işleme, paketleme ve dondurulma gibi faaliyetlerde bulunan yatırımcılara yüzde 50 oranında desteklemesi bulunduğu, Denizli'de 50 milyon 875 bin 071 TL tutarındaki projenin destekleme çerçevesine alındığını, proje ile çiftçilerimize 25 milyon 437 bin 535 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtti. Çınar, ayrıca uygulanacak bu projelerin Denizli tarımı ve ekonomisi için önemini belirterek destekler ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlanması için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesinin hedeflenerek, çiftçiler için büyük faydalar sağlayacağını söyledi.
Denizli'de 50 milyon 875 bin 071 TL tutarındaki projenin destekleme çerçevesine alındığını, proje ile çiftçilere 25 milyon 437 bin 535 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtildi.

Denizli'de 50 milyon 875 bin 071 TL tutarındaki projenin destekleme çerçevesine alındığını, proje ile çiftçilere 25 milyon 437 bin 535 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2022-2023 Başvuru Dönemi hibe sözleşmeleri imzalanmaya devam ediyor.

Kırsal Kalkınma Destekleri çerçevesinde Denizli’de toplam 870 adet proje başvurusu yapıldı. İl Proje Değerlendirme Komisyonu’nca yapılan değerlendirme sonucunda 1.142 adet proje Tarım ve Orman Bakanlığı’na sunuldu ve 157 adet proje Bakanlık Merkez Değerlendirme Komisyonu’nca asil olarak değerlendirilerek İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Hibe Sözleşmesi imzalamaya davet edildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, imza töreninde yaptığı konuşmada, projelerin hayırlı olmasını diledi ve Bakanlığın tarımsal üretim, işleme, paketleme ve dondurulma gibi faaliyetlerde bulunan yatırımcılara yüzde 50 oranında desteklemesi bulunduğu, Denizli'de 50 milyon 875 bin 071 TL tutarındaki projenin destekleme çerçevesine alındığını, proje ile çiftçilerimize 25 milyon 437 bin 535 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtti. Çınar, ayrıca uygulanacak bu projelerin Denizli tarımı ve ekonomisi için önemini belirterek destekler ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlanması için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesinin hedeflenerek, çiftçiler için büyük faydalar sağlayacağını söyledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizlipostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.